• Učíme na ďiaľku

V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií MŠVV a SSR vznikla webová stránka httpps://www.ucimenadialku.sk/

• Woca Bee angličtina

Do aplikácie Woca Bee sa naša škola zapojila ešte predtým ako sme ostali doma. Teraz sa žiakom veľmi zíde a tešia sa,  že s ňou môžu pracovať.

• Zápis žiakov do 1.ročníka

Termín zápisu žiakov do základnej školy sa presúva do druhej polovice apríla, od 15. do 30.apríla bez osobnej prítomnosti detí. Je to na základe opatrenia ministerstva školstva.

• Poplatok za ŠK

Z  dôvodu opatrení od vlády SR sú školy zatvorené, preto na základe pokynu pani starostky sa poplatok za školský klub platiť nebude. Poplatok za marec bude vypočítaný alikvotne a ďalej sa bude postupovať operatívne, podľa situácie.

• Kocúr v čižmách

Dňa 26.2. v Novom divadle sme si boli pozrieť krásnu rozrávku Kocúr v čižmách.

• Medzinárodný deň materinského jazyka

Dňa 27.februára sme si v škole pripomenuli prvých zakladateľov slovanského písma. Pozvali sme aj žiakov LVS a deti MS. Hlaholika zaujala všetkých a počas dňa vznikla krásna koláž, podporili sme čitateľskú gramotnosť, tvorivosť a s deťmi MŠ sme si recitovali a spievali. Deň bol plný aktivít.

• Nitrianska galéria

Dňa  21.1.2020 sme so žiakmi navštívili Nitriansku galériu. Žiaci si pozreli výstavu a potom sa aktívne zúčastnili tvorivých aktivít. Boli kreatvni a aktivity sa im veľmi páčili.

Práca na počtačoch

Takto s radosťou pracujú žiaci na počítačoch

• Výtvarné práce na krúžku s Barborkou

Krásne ráce robia žiaci na výtvarnom krúžku

• Poznávame obec Poľný Kesov

Naši žiaci nielen na hodine ale i na vychádzke poznávajú svoju obec Poľný Kesov.

• Perníkový deň

Aj naši žiaci boli pozvaní na Perníkový deň do LVS dňa 17.12. Vypočuli si krásne vianočné piesne v podaní starších žiačok zo Súkromnej ZUS H.Madariovej. Zavládla krásna vianočná nálada.

• Vianočné vystúpenie pre žiakov a učiteľov LVS

Dňa 18.decembra sme pozvali žiakov a učiteľov LVS na vianočný program, kde sme si solu zaspievali a zatancovali a navodili krásnu vianočnú atmosféru. Ďakujeme im za návštevu!

• Vianočná besiedka pre rodičov

Vianočná besiedka pre rodičov sa konala dňa 17.12. o 16,00hod. Rodičia si pozreli scénku, vypočuli vianočné koledy aj na flaute a vianočnú náladu dotvorili žiaci tancami.

• Vystúpenie pre MŠ

Dňa 17.decembra sme pozvali deti a pani učiteľku MŠ na vianočné vystúpenie našich žiakov.

• Vianočná tržnica v Štefanovičovej

Svoje krásne vianočné výrobky ponúkali dievčatá i vo vianočnej tržnici v Štefanovičovej. Ďakujeme za podporu kreativity a tvorivosti žiakov!

• Vianočná koleda

Dňa 5.12. videli naši žiaci krásne predstavenie v Starom divadle Karola Spišáka aj spolu s deťmi MS.

Aj pre našich žiakov mal Mikuláš v MS priravené balíčky.

• Vianočná tržnica

Aj naše žiačky sa pridali k predávajúcim. Ponúkali svoje krásne vianočné výrobky /venčeky, anjelikov, zvončeky, podnosy, ikebany, /. Touto cestou by sme sa chceli poďakovať všetkým, čo priseli na tvorivú činnosť žiakov a vybrali si nejaký výrobok. Ďakujeme!

• Najzaujímavejšie odujatie školských knižníc

D

Dňa 28.oktobra sme sa zapojili rôznymi aktivitami do medzinárodnej súťaže O najzaujímavejšie odujatie školskej kninice. Počas dňa sme mali čitateľský maratón a čítali sme poviedky J.G.Tajovského. Do aktivít sme zaojili deti MŠ, žiakov LVS, babičky v klube dôchodcov, rodičov. Počas dňa prebiehala Anketa a J.G.Tajovskom. Deň bol lný aktivít.

• STRIEBORNE pásmo

V súťaž

V súťaži HOVORME O JEDLE za aktivity počas týždňa sme získali krásne strieborné pásmo. Tešíme sa.

strana:

• Základná škola Poľný Kesov 69