• Stretnutie s rodičmi

21. 6. 2021

Dňa 21.júna 2020 mali predviedli program svojim rodičom na školskom dvore. Každý sa chcel predviesť ako vie spievať, recitovať, hrať divadlo či hrať na zobcovú flautu. Stretnutie sa konalo za prísnych hygienických podmienok.

• Opekanie pri poľovníckej chate

Poľovníci v Poľnom Kesove nám povolili návštevu areálu a opekanie. Pán Andruška žiakom líšky a vysvetlil, čo všetko poľovníci musia robiť. Ďakujeme.

• Deň detí

Deň detí sme strávili pri poľovníckej chate, kde žiaci súťažili, hrali sa rôzne hry a príjemne unavení sa vrátili do školy.

• Zápis detí do 1.ročníka

Potrebné formuláre k zápisu detí si môžu rodičia vyzdvihnúť u riaditeľky školy v dňoch od 22.3.  - 31.3.2021. Všetky kontakty so školou sa uskutočnia s dodržiavaním hygienicko-eidemiologických opatrení. Zápis detí sa bude konať bez osobnej prítomnosti detí od 7.4. - 9.4.2021. V prípade akýchkoľvek otázok môžete volať na t.č.037/787230

• Obnovenie prevádzky školy

Na základe rozhodnutia zriadovateľa a stabilizovanej epidemiologickej situácie v okrese Nitra naša základná škola bude otvorená od 9.3.2021 sa budú žiaci vzdelávať prezenčne. Zákonní zástupca žiaka musí mať potvrdenie o negatívnom výsledku antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starší ako 7 dní. Budeme dodržiavať prísne epidemiologické opatrenia.

V dňoch od 1.marca do 5.marca majú žiaci jarné prázdniny.

• Návrat do školy

Na základe rozhodnutia ministerstva školstva od 11.1.2021 začíname výuku dištančne a plánovaný nástup do školy a prezenčná výuka začína od 18.1.2021 po testovaní zákonných zástupcov a zamestnancov školy.

• Nový rok 2021

Po celý nový rok 2021 prajeme šťastie, zdravie a lásku.

• Rozvojový projekt "Čítame radi"

Dňa 14.12.2020 sme podali žiadosť o poskytnutie finančných prostriedkov na rozvojový projekt "Čítame radi"na nákup kníh pre potreby školy. Škola organizuje v rámci školskej knižnice rôzne zaujímavé podujatia na podporu čitateľskej gramotnosti, žiaci radi čítajú, kreslia, tvoria nové príbehy. Veľmi by pomohli nové knihy, audioknihy...našej knižnici.

• Vianočné prázdniny

Na základe rozhodnutia Ministerstva školstva SR vianočné prázdniny sa uskutočnia v termíne od 21.decembra 2020 do 8.januára 2021.

• Prevádzka školy zatvorená

Na základe karanténneho opatrenia z RÚVZ Nitra, v ktorom sú žiaci a zamestnanci LVS a na základe usmernenia zriaďovateľom je prevádzka základnej školy zatvorená. Žiaci naďalej pracujú do pracovných zošitov a racovných listov.

• Výtvarná práca žiaka 1.ročníka

Časopis Vrabček, ktorý odoberajú naši žiaci už niekoľko rokov a spolupracujeme s redakciou, uverejnil výtvarnú prácu nášho žiaka 1.ročníka Lukáška Vargu. Veľmi sa s ním tešíme a gratulujeme.

• Projekt O najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice

Tešili sme sa, že sme v škole a mohli sme projekt zorganizovať dňa 26.októbra 2020. Za aktivity: tajničky, krásne čítanie, tvorenie a kreativitu, hranie divadla... sme získali pekných 101 bodov a umiestnili sme sa na 21.mieste zo zúčastnených škôl na Slovensku. Dôležitá bola radosť z aktivít uskutočnených v tento deň.

• HOVORME O JEDLE - bronzové pásmo

Za aktivity, ktoré sme urobili v rámci projektu HOVORME O JEDLE, sme získali diplom v bronzovom pásme. Denné aktivity boli zaujímavé, žiaci aktívni a výtvarné práce veľmi pekné.

• Pytagoriáda - školské kolo

Nový úspech našej školy:

: úspešná riešiteľka
    : Noemi Kárasová
    : 12 bodov, postupuje do okresného kola

Súťaž: Pytagoriáda
    Kolo: školské kolo

Gratulujeme!

• Školský rok 2020 - 2021

• Čo ponúka naša škola žiakom

individuálny prístup, anglický jazyk od 1.ročníka, výtvarný krúžok, pohybový krúžok, hru na zobcovú flautu, školský klub, kreativitu a tvorivosť, prácu na počítačoch a interaktívnej tabuli, príjemné prostredie,obedy v školskej jedálni, návštevy divadelných predstavení, nácvik rôznych programov a zapojenosť do rôznych súťaží.

• Zápis detí do 1.ročníka

Milí rodičia, deti do 1.ročníka Základnej školy v Poľnom Kesove môžete nahlásiť od 15.do 17.apríla 2020 na e-mail:zspolnykesov@azet.sk. Ak potrebujete nejaké informácie, volajte na číslo 0949 780 620. Tešíme sa!

• Ako zvládnuť domácu izoláciu

• Udržujte si režim dňa
    • Pestujte si koníčky, hrajte sa
    • Hýbte sa
    • Buďte k sebe ohľaduplní
    • Doma si doprajte čas spolu
    • Doprajte si však aj súkromie
    • Budte v kontakte so svojou rodinou a riateľmi
    • Zisťujte si informácie o vývoji situácie
    • Starajte sa o svoje zdravie
    • Veľa sa rozprávajte
  • Školský klub

Školský klub je relácia, ktorú vysiela RTVS 2 o 9,15 každý deň v týždni. Naši žiaci si túto reláciu obľúbili a pravidelne ju sledujú.

strana:

• Základná škola Poľný Kesov 69