"Nikdy neviete, čo dokážete, pokým to neskúsite. Preto sa snažíme byť dnes múdrejší a lepší, ako sme boli včera."

• Základná škola Poľný Kesov 69
    Poľný Kesov 69
Piatok 19. 4. 2024

Statistics

Vitajte na stránkach našej školy

Naša základná škola sídli v budove Liečebno-výchovného sanatória v Poľnom Kesove. Budova sa nachádza v peknej prírode, kde prebieha aj vyučovanie. Triedy sú vybavené novým nábytkom, takže žiaci sa vyučujú v príjemnom prostredí. K dispozícii máme veľkú telocvičňu, školskú jedáleň, veľké ihrisko. Triedy sú vybavené počítačmi, ktoré sa využívajú na vyučovaní. Knihy v školskej knižnici prispievajú tiež k vzdelanosti našich žiakov i učiteľov.

Novinky

• Dňa 7.12. sa konalo školské kolo matematickej súťaže PYTAGORIÁDA, do ktorej sa zapojili žiaci 3. a 4.ročníka. Úspešnými riešiteľmi sú žiaci 3.ročníka Robert Káras a Lukáš Varga. Blahoželáme im !

• Dňa 3.11.2022 sme po dlhšej dobe navštívili divadlo a pozreli si nové divadelné predstavenie Rojko.

• Dňa 18.11.2022 sme boli nahliadnuť do histórie, ktorú nám ponúklo Regionálne múzeum v Mojmírovciach.

• V spolupráci so zastupiteľstvom v Poľnom Kesove sme vytvorili peknú výstavu s témou višne k akcii Griotkovica.

• Redakcia časopisu Vrabček uverejnila v 4.čísle výtvarnú prácu nášho žiaka Matúša Šubu z 2.ročníka s názvom More. Gratulujeme mu a tešíme sa s ním.

• Naša malá školička sa opäť prihlásila do medzinárodnej súťaže o Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice.Tento deň sme si užili tvorivo a s knihou v ruke. Za aktivity sme získali 89 bodov, čo nás potešilo.

• Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do súťaže HOVORME O JEDLE každý deň v týždni aj do výtvarnej súťaže. Získali sme BRONZOVE PASMO. Žiaci sa veľa dozvedeli o zdravom stravovaní.

• ZŠ Poľný Kesov oznamuje, že 5.septembra 2022 o 8,00 opäť otvára brány školy. Slávnostné otvorenie škol.roka 2022 - 2023 sa usktoční v nových priestoroch školy na obecnom úrade. Po slávnostnom otvorení dostanú rodičia informácie o fungovaní školy, školského klubu a stravovaní.

• Dňa 22.apríla sme oslávili Deň Zeme. Vytvorili sme si rôzne plagáty, na ktorých bola naša Zem usmiata a smutná. Prešli sme sa po okolí azhodnotili,či ľudia našu Zem šetria a na internete sme separovali.

Novinky

• Základná škola Poľný Kesov 69